top of page

SUCHY LÓD
DLA CIEBIE!

Produkt o wszechstronnym zastosowaniu!

SUCHY LÓD DLA CIEBIE

Oferujemy bogaty wybór form suchego lodu;

 • Granulat fi 16 mm o zmiennej długości - zawsze dostępny w ofercie internetowej oraz w każdym punkcie sprzedaży!

 • Granulat fi 3 mm o zmiennej długości - dostępny na zamówienie

 • Plastry 1 kg, o wymiarach 210 x 125 x 25 mm, pakowane w workach foliowych - dostępne na zamówienie

 • Miniblok 3 kg, o wymiarach 210 x 125 x 75 mm - dostępny na zamówienie

Suchy lód (jak powstaje)

Suchy lód jest produktem przetwarzania ciekłego CO2. Jeśli ciśnienie ciekłego CO2 zostanie nagle uwolnione, część tej cieczy zmieni się w stan stały (stając się „śniegiem” suchego lodu), a pozostała część powróci do stanu gazowego (gaz powrotny). Kiedy śnieg jest ściskany pod wpływem działania hydraulicznego lub mechanicznego, tworzą się bloki lub granulki suchego lodu przeciskane przez matryce. Gaz powrotny (gazowy CO2) może być łatwo odzyskany i przekształcony z powrotem w ciecz przez ponowne sprężanie i ponowne skraplanie, a następnie zawracany do maszyny do produkcji bloków suchego lodu lub granulatora do dalszego przetwarzania.

Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C (-109,3°F) w atmosferze przechodzi bezpośrednio ze stanu stałego do fazy gazowej (sublimuje), nie pozostawiając wilgoci ani śladów swojej obecności poza zimnem.

produkcja suchego lodu granulatu

ZASTOSOWANIE.

Zastosowania suchego lodu różnią się w zależności od branży, ale ta stała forma dwutlenku węgla spełnia dwie główne funkcje: utrzymuje produkty w bardzo niskiej temperaturze oraz zapewniania czystość. Każdy granulek czy kawałek suchego lodu, który dostarczamy, jest produkowany zgodnie z następującymi wymaganiami: przeznacznie do kontaktu z żywnością. Obsługujemy przychodnie lekarskie, placówki badawcze, zakłady produkujące żywność, branże rozrywkową i nie tylko. Oprócz dostarczania suchego lodu, DRY ICE ZONE oferuje również pełne konsultacje, szkolenia i demonstracje – dla konkretnego zastosowania.

Farmacja

biotechnologia

Od produktów farmaceutycznych o najwyższej wartości po zastosowania badawcze i laboratoryjne, DRY ICE ZONE dostarcza suchy lód najwyższej jakości (dużej gęstości), aby zapewnić, że produkty naszych klientów są testowane, przechowywane i transportowane do miejsca przeznaczenia w wymaganych profilach temperaturowych! Od ponad 10 lat obsługujemy wiodące firmy farmaceutyczne, badawcze laboratoria diagnostyczne, uniwersyteckie i szpitalne, labotatoria biotechnologiczne, bionaukowe, państwowe laboratoria badawcze i branże wspierające. Nasza rozwijająca się sieć dystrybucji suchego lodu i systemów opakowań jest Naszym niezmiennym atutem dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej w całym kraju.

Dystrybucja

produktów wrażliwych na temperaturę

Od produktów lodowych po mrożonki i produkty piekarnicze, DRY ICE ZONE zaopatruje różne sektory dystrybucji żywności w suchy lód najwyższej jakości (dużej gęstości), a także  w systemy opakowań do transportu w kontrolowanej temperaturze, aby zapewnić, że produkty naszych klientów dotrą do miejsca przeznaczenia w wymaganych profilach temperaturowych! Od ponad 10 lat obsługujemy wiodące branże lodów spożywczych, dystrybutorów żywności, branże usług gastronomicznych, producentów nabiału, logistykę marketów i dostaw do domu.

Czyszczenie

suchym lodem

Od producentów tworzyw sztucznych po przemysł lotniczy, DRY ICE ZONE zaopatruje różne branże przemysłowe w suchy lód do czyszczenia (dużej gęstości), aby zapewnić, że w procesie czyszczenia suchym lodem, jakość suchego lodu przyniesie znaczne oszczędności naszym klientom! Od ponad 10 lat obsługujemy wiodące branże, motoryzacyjne, tworzyw sztucznych, formowania gumy, przetwórstwa spożywczego, drukarnie, przemysł odlewniczy, branże lotniczą, firmy renowacji po pożarach i innych wykorzystujących ekologiczną metodę czyszczenia strumieniowego suchym lodem.

WŁAŚCIWOŚCI.

Właściwości suchego lodu;

 • produkt naturalny

 • przyjazny dla środowiska

 • sublimacja w gaz bez pozostałości

 • brak kosztów inwestycyjnych

 • brak kosztów związanych z energią elektryczną

 • temperatura suchego lodu -78,5 °C

 • bezzapachowy

 • dwukrotnie wyższa efektywność chłodzenia w porównaniu do lodu wodnego

 • gęstość właściwa: 1,56 kg/dm3 – cięższy, niż powietrze, opada na podłoże

 • obojętny smak

 • niepalny

 • nietoksyczny

KONTAKT.

Szybkie konsultacje?

Jak możemy pomóc?

Dziękujemy za przesłanie!

ŚRODOWISKO.

Zrównoważone zarządzanie CO2

Suchy lód to nic innego jak zestalony dwutlenek węgla.

Należy pamiętać, że suchy lód jest produktem ubocznym innych procesów przemysłowych - tj. powstaje z odzyskanego CO2. Podsumowujac, suchy lód nie generuje nowych emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Sprzedaż suchego lodu wytworzonego z innych procesów (odzyskanego CO2 pochodzącego z recyklingu), to działanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i przyjazne dla środowiska.

bottom of page